CURRENT TIME

Tue Sep 18, 2018 15:21 pm

TENNIS EVENTS
18TH SEP
Adrian Mannarino v Marton Fucsovics
Alejandro Moro Canas v Nam Hoang LY
Aleksandra Pitak v Daria Kudashova
Alexandre Muller v Salvatore Caruso
Alexandros Skorilas v Alexander Merino
Alexis Gautier v Mats Rosenkranz
Aliona Bolsova Zadoinov v Jasmine Paolini
Anastasia Grymalska v Katharina Gerlach
Anastasia Pavlyuchenkova v Caroline Garcia
Anastasia Zarytska v Renata Zarazua
Andre Begemann/Jan-Lennard Struff v Julio Peralta/Horacio Zeballos
Andrew Watson v Sean Hodkin
Andrey Rublev v Jan-Lennard Struff
Aryan Goveas v Stefano Battaglino
Azul Agustina Pedemonti v Daianne Hayashida
Barbora Stefkova/Renata Voracova v Ellen Perez/Arina Rodionova
Ben Jones v Neil Pauffley
Bianca Turati v Tara Moore
Camilla Scala v Kristina Kucova
Csilla Argyelan v Cagla Teoman
Dami Edibson Messiah v Likhitha Kalava
Daniel Martin v Finn Bass
Daria Gavrilova v Karolina Pliskova
David Perez Sanz v Dominik Koepfer
Denis Shapovalov v Adrian Menendez-Maceiras
Emmanuelle Girard v Anna Popescu
Enrico Dalla Valle/Stefano Travaglia v Facundo Arguello/Guillermo Duran
Fabrizio Ornago v Adrian Ungur
Farah Yasser Abd El Wahab v Akiho Kakuya
Federica Di Sarra v Jessica Pieri
Fermin Tenti v Juan Carlos Manuel Aguilar
Filip Krajinovic v Corentin Moutet
Filipe Brandao v Gabriele Moghini
Fillip Bergevi v Isaac Stoute
Fiona Codino v Hadir Kilani
Gilles Simon v Jiri Vesely
Giovanni Fonio/Jannik Sinner v Andrea Pellegrino/Andrea Vavassori
Gonzalo Escobar/Roberto Quiroz v Matt Reid/Luke Saville
Greet Minnen v Julia Grabher
Guido Ivan Justo v Santiago Fa Rodriguez Taverna
Guillermo Garcia-Lopez v Matteo Berrettini
Hayley Carter v Felicity Maltby
Ignacio Monzon v Raul Garcia
Ilya Ivashka v Guido Pella
Ines Teixeira v Lesley Kerkhove
Irina Maria Bara v Margot Yerolymos
James Duckworth v Emilio Gomez
Jan Satral v Federico Delbonis
Jason Jung v Yunseong Chung
Javier Barranco Cosano v Gianluigi Quinzi
Jelena Ostapenko v Lara Arruabarrena
Joao Sousa v Daniil Medvedev
John-Patrick Smith v Roberto Quiroz
Jonathan Binding v Antoine Bellier
Jordan Thompson v Evan Song
Jorge Montero v Pol Martin Tiffon
Jose Hernandez-Fernandez v Andrew Harris
Jose Olivares v Andre Miele
Jovana Jaksic v Jennifer Elie
Juan Pablo Varillas Patino-Samudio v Stefano Travaglia
Jule Niemeier v Chiara Scholl
Julian Gimenez v Facundo Juarez
Kai Wehnelt v Andrej Glvac
Kathinka Von Deichmann v Daniela Seguel
Kenny De Schepper v Nikoloz Basilashvili
Kevin Krawietz/Andreas Mies v Filip Horansky/Dimitar Kuzmanov
Luca Vanni v Roberto Bautista-Agut
Ludmilla Samsonova v Harmony Tan
Lukas Ollert v Anton Matusevich
Luksika Kumkhum v Kiki Bertens
Marco Trungelliti v Alejandro Davidovich Fokina
Marcos Baghdatis v Lukas Lacko
Maria Tanasescu v Andreea Prisacariu
Marina Melnikova v Lou Brouleau
Martin Joyce v Peter Polansky
Martin Klizan v Fabio Fognini
Matheus Almeida v Agustin Eduardo Cuellar Lorberg
Matteo Berrettini/Fabio Fognini v Andrey Rublev/Denis Shapovalov
Miguel Fernando Pereira v Alexandre Tsuchiya
Mikael Torpegaard v Jeffrey John Wolf
Mike Loccisano v Alessandro Petrone
Mikhail Kukushkin v Denis Istomin
Mira Antonitsch v Alice Matteucci
Mirza Basic v Mikhail Youzhny
Mona Barthel/Johanna Larsson v Luksika Kumkhum/Peangtarn Plipuech
Mousheg Hovhannisyan v Alessandro-Damiano Ventre
Nadezda Gorbachkova v Alena Nikishina
Nicole Gibbs v Qiang Wang
Oscar Gabriel Ortiz v Camilo Ugo Carabelli
Paolo Lorenzi v Mathias Bourgue
Papac Tomislav Edward v Adan Freire Da Silva
Paula Badosa Gibert v Polina Leykina
Pedro Cachin v Filippo Baldi
Pedro Martinez Portero v Nicolae Frunza
Peter Gojowczyk v Jo-Wilfried Tsonga
Petr Arkhipov v Lorenzo Frigerio
Quentin Halys v Benoit Paire
Radu Albot v Pierre-Hugues Herbert
Reilly Opelka v Alejandro Gonzalez
Robert Carter v Joshua Paris
Robert Lindstedt/Rajeev Ram v Evgeny DONSKOY/Karen KHACHANOV
Roberto CID Subervi v Kaichi Uchida
Ruan Roelofse/John-Patrick Smith v Maverick Banes/Alexei Popyrin
Ryan Shane v John Mcnally
Sebastian Eguez v Ignacio Carou
Sekou Bangoura/Nathan Pasha v Toshihide Matsui/Sem Verbeek
Shiran Arol Wiegand v Eva Garkusha
Simone Bolelli v Jeremy Jahn
Tereza Smitkova v Timea Bacsinszky
Tiran Sanghera v Jack Draper
Tomas Farjat v Francisco Cerundolo
Tommy Paul v Evan King
Verena Meliss v Miriam Kolodziejova
Victoria Rodriguez v Ellie Douglas
Vincent Millot v Kwiatkowski Thai-Son
Yafan Wang v Shuai Zhang
Yassamine Boudjadi v Josephine Boualem
Ylena In-Albon v Alize Lim
Yoshihito Nishioka v Frederico Ferreira Silva
Yvonne Cavalle-Reimers v Claudia Cianci
02:40Georgia Brescia v Rutuja Bhosale
07:40Maryna Chernyshova v Anastasia Nefedova
08:30Emmanuel Luria v Oleg Besednikov
08:50Andrea Pellegrino v Thiago Monteiro
09:00Alexander Ovcharov v Dante Gennaro
09:00Benjamin Winter Lopez v David Jorda Sanchis
09:00Jayesh Pungliya v Vasisht Cheruku
09:00Shintaro Mochizuki v Nini Gabriel Dica
09:22Laslo Djere v Dimitar Kuzmanov
09:25Irina-Camelia Begu v Mona Barthel
09:30Gabriele Maria Noce v Amaury Delmas
09:30Lamar Bartley v Mark Whitehouse
09:30Maria Manilova v Nadia Echeverria Alam
09:30Martina Biagianti v Victoria-Corina Mirea
09:30Mattia Rossi v Mounir Ferchichi
09:30Quentin Robert v George Loffhagen
09:30Sam Taylor v Samm Butler
09:33Svetlana Kuznetsova v Karman Thandi
09:35Djere, L v Kuzmanov, D
09:35Katarzyna Pitak v Sadafmoh Tolibova
09:42Kuznetsova, S v Thandi, K
09:44Dalila Jakupovic v Na-Lae Han
09:49Jelle Sels v Carlos Gomez-Herrera
09:49Shu-Ying Hsieh/Su-Wei Hsieh v Anna Karolina Schmiedlova/Tamara Zidansek
09:50Betina Tokac v Smilla Kjaergaard
09:51Constant Lestienne v Jurgen Zopp
09:55Jakupovic, D v Han, N-L
09:55Wesley Koolhof/Andres Molteni v Gerard Granollers/Marcel Granollers
09:56Danka Kovinic/Vera Lapko v Xinyu Wang/Xiyu Wang
09:58Sels, J v Gomez-Herrera, C
10:00Fabio Coelho v Danail Banov
10:00Hsieh, S-Y/Hsieh, S-W v Schmiedlova, Ak/Zidansek, T
10:00Koolhof, W/Molteni, av Granollers, G/Granollers, M
10:00Oana Georgeta Simion v Giulia Gatto-Monticone
10:00Yanais Laurent v Sora Fukuda
10:02Kovinic, D/Lapko, v V Wang, Xinyu/Wang, X
10:05Lestienne, C v Zopp, J
10:10Jordi Walder v Shahin Khaledan
10:15Arsenije Zlatanovic v Hamid Reza Nadaf
10:24Yu Hsiou Hsu/Jimmy Wang v Lloyd Harris/Max Purcell
10:30Artsiom Bardzin v Lukas Mugevicius
10:30Emily Webley-Smith v Pemra Ozgen
10:30Giorgia Marchetti v Yuliya Hatouka
10:30Marine Partaud v Lou Adler
10:30Montserrat Gonzalez v Berfu Cengiz
10:30Philip Bachmaier v Dmitry Myagkov
10:37Juan Pablo Varillas Patino-Samudio v Stefano Travaglia
10:40Victoria Azarenka v Kurumi Nara
10:41Laurynas Grigelis v Tommy Robredo
10:45Alen Avidzba v Christian Samuelsson
10:45Lina Gjorcheska v Lea Boskovic
10:45Ryan Nijboer v Jonathan Gray
10:47Simone Bolelli v Jeremy Jahn
10:48Damir Dzumhur v Lucas Miedler
10:51Azarenka, v V Nara, K
10:51Varillas Patino-Samudio, J v Travaglia, S
10:52Grigelis, L v Robredo, T
10:52Jason Jung v Yunseong Chung
10:54Pedro Martinez Portero v Nicolae Frunza
11:00Ekaterine Gorgodze v Lucie Wargnier
11:00Javier Barranco Cosano v Gianluigi Quinzi
11:00Jia-Jing Lu/Junri Namigata v Jessy Rompies/Abigail Tere-Apisah
11:00Lu, J-J/Namigata, J v Rompies, J/Tere-Apisah, A
11:00Matteo Donati v Oscar Jose Gutierrez
11:00Paolo Lorenzi v Mathias Bourgue
11:05Bolelli, S v Jahn, J
11:05Dzumhur, D v Miedler, L
11:05Elitsa Kostova v Cagla Buyukakcay
11:05Jung, J v Chung, Y-S
11:05Maria Tanasescu v Andreea Prisacariu
11:05Martinez, P v Frunza, N
11:10Alexandros Skorilas v Alexander Merino
11:10Andrew Watson v Sean Hodkin
11:10Barbare Eristavi v Anastasia Zolotareva
11:10Ben Jones v Neil Pauffley
11:10Emmanuelle Girard v Anna Popescu
11:10Farah Yasser Abd EL Wahab v Akiho Kakuya
11:10Jorge Blanco Guadalupe v Dimitriy Voronin
11:10Jorge Montero v Pol Martin Tiffon
11:10Karl Friberg v Aidan Mchugh
11:10Lorenzi, P v Bourgue, M
11:10Petr Arkhipov v Lorenzo Frigerio
11:10Tereza Mrdeza v Clara Burel
11:15Anna Kubareva v Julia Helbet
11:22Fabrizio Ornago v Adrian Ungur
11:30Eysseric, J/Mannarino, av Cerretani, J/Erlich, J
11:30Nishioka, Y v Ferreira Silva, F
11:35Donati, M v Gutierrez, Oj
11:40Barranco-Cosano, J v Quinzi, G
11:40Eduardo Dischinger v Juan Pablo Canas Garcia
11:40Francisco Cabral v Bernardo Saraiva
11:40Jurgen Briand v Kyrian Jacquet
11:40Patrick Mayer v Afonso Salgado
11:45Ornago, F v Ungur, A
11:50Morgina a/ Ureke av Melgers a/ Tatarus G N
11:55Jonathan Eysseric/Adrian Mannarino v Jamie Cerretani/Jonathan Erlich
12:00Bublik, av Gulbis, E
12:00Garcia-Lopez, G v Berrettini, M
12:00Gibbs, N v Wang, Q
12:00Miriam Bianca Bulgaru v Nicoleta Dascalu
12:00Nicole Gibbs v Qiang Wang
12:00Oliveira, G v Rosol, L
12:05Maxence Bertimon v Antoine Escoffier
12:05Shiran Arol Wiegand v Eva Garkusha
12:10Marina Melnikova v Lou Brouleau
12:10Yvonne Cavalle-Reimers v Claudia Cianci
12:15Tiran Sanghera v Jack Draper
12:24Yoshihito Nishioka v Frederico Ferreira Silva
12:25Greet Minnen v Julia Grabher
12:30Carballes Baena, R v Giustino, L
12:30Giovanni Fonio/Jannik Sinner v Andrea Pellegrino/Andrea Vavassori
12:30Jan Satral v Federico Delbonis
12:30Marco Trungelliti v Alejandro Davidovich Fokina
12:30Roberto Carballes Baena v Lorenzo Giustino
12:30Satral, J v Delbonis, F
12:30Trungelliti, M v Davidovich Fokina, A
12:35Dami Edibson Messiah v Iikhitha Kalava
12:40Filip Bergevi v Isaac Stoute
12:40Fiona Codino v Hadir Kilani
12:40Joel Cannell v Francesco Vilardo
12:40Jonathan Binding v Antoine Bellier
12:40Kai Wehnelt v Andrej Glvac
12:40Piludu N / Traversi C v Abou Zekry O / Stojanovic J
12:47Goncalo Oliveira v Lukas Rosol
12:48Guillermo Garcia-Lopez v Matteo Berrettini
12:52Alexander Bublik v Ernests Gulbis
13:00Adrian Obert v Alexander Weis
13:00Chieh-Yu Hsu v Yuuki Tanaka
13:00De Schepper, K v Basilashvili, N
13:00Dima, D v Novak, Dennis
13:00Elgin, M/Istomin, D v Gabashvili, T/Karlovskiy, E
13:00Francois Arthur Vibert v Maciej Rajski
13:00Gijs Brouwer v Gibril Diarra
13:00Giovanni Calvano v Nicolo Turchetti
13:00Kenny De Schepper v Nikoloz Basilashvili
13:00Marie Temin v Diana Marcinkevica
13:00Matteo Viola v Nino Serdarusic
13:00Mikhail Elgin/Denis Istomin v Teymuraz Gabashvili/Evgeny Karlovskiy
13:00Peter Goldsteiner v Billy Harris
13:00Rublev, av Struff, Jl
13:00Viola, M v Serdarusic, N
13:00Wang, Y v Zhu, L
13:10Filipe Brandao v Gabriele Moghini
13:10Taylor a/ Taylor J v Bouquier a/ Pavlovic L
13:10Tomislav Edward Papac v Adan Freire DaSilva
13:22Dragos Dima v Dennis Novak
13:30Cachin, P v Baldi, F
13:30Muller, av Caruso, S
13:35Nadezda Gorbachkova v Alena Nikishina
14:00Mirnyi, M/Oswald, P v Basic, M/Dzumhur, D
14:00Tomic, B v Humbert, U
14:30Alexandre Muller v Salvatore Caruso
14:30Barrere, G/Pouille, L v Skupski, K/Skupski, N
14:30Basak Eraydin v Eleni Kordolaimi
14:30Lena Rueffer v Ana Sofia Sanchez
14:30Marc Polmans v Sebastian Ofner
14:30Paula Badosa Gibert v Polina Leykina
14:30Pedro Cachin v Filippo Baldi
14:30Polmans, M v Ofner, S
14:48Andrey Rublev v Jan-Lennard Struff
15:00Bernard Tomic v Ugo Humbert
15:00Cornea, Vv v Domingues, J
15:00John-Patrick Smith v Roberto Quiroz
15:00Joyce, M v Polansky, P
15:00Martin Joyce v Peter Polansky
15:00Napolitano, S v Gimeno-Traver, D
15:00Ryan Shane v John Mcnally
15:00Shane, R v Mcnally, J
15:00Smith, J-P v Quiroz, R
15:00Stefano Napolitano v Daniel Gimeno-Traver
15:00Victor Vlad Cornea v Joao Domingues
15:30Munar, J v Bachinger, M
16:00Federica Bilardo v Lucrezia Stefanini
16:00Millot, v V Kwiatkowski, T-S
16:00Paul, Tommy v King, E
16:00Perez Sanz, D v Koepfer, D
16:30Baghdatis, M v Lacko, L
16:30Jaume Munar v Matthias Bachinger
16:30Joao Sousa v Daniil Medvedev
16:30Marcos Baghdatis v Lukas Lacko
16:30Sousa, J v Medvedev, D
17:00David Perez Sanz v Dominik Koepfer
17:00Gojowczyk, P v Tsonga, Jw
17:00Hernandez-Fernandez, J v Harris, A
17:00Peter Gojowczyk v Jo-Wilfried Tsonga
17:00Saville, L v Gonzalez, Alejandro
17:00Tommy Paul v Evan King
17:00Vincent Millot v Thai-Son Kwiatkowski
17:30Berrettini, M/Fognini, F v Rublev, A/Shapovalov, D
17:30Carolina Alves v Deborah Chiesa
17:30Martina Caregaro v Angelica Moratelli
18:00Albot, R v Herbert, Ph
18:00Cid Subervi, R v Uchida, K
19:00Radu Albot v Pierre-Hugues Herbert
19TH SEP
02:00Aoyama, S/Duan, Y-Y v Dabrowski, G/Xu, Y-F
02:00Christian, K/Santamaria, S v Gumulya, B/Veselinovic, A
02:00Gavrilova, D v Pliskova, K
02:00Guo, H/Thombare, P v Han, X/Zhang, Ying
02:00Hlavackova, A/Strycova, B v Imanishi, M/Zaja, A
02:00Kichenok, L/Srebotnik, K v Chan, H-C/Yang, Zhaoxuan
02:00Kobori, M/Shimizu, av Kato, Miyu/Ninomiya, M
02:00Kontaveit, av Strycova, B
02:00Krunic, av Mchale, C
02:00Lisicki, S v Putintseva, Y
02:00Muguruza, G v Riske, A
02:00Nara, K/Ozaki, R v Bencic, B/Pavlyuchenkova, A
02:00Ng, Ky/Zheng, S v Jiang, X / Tang, Q
02:00Osaka, N v Cibulkova, D
02:00Pavlyuchenkova, av Garcia, C
02:00Wozniacki, C v Giorgi, C
03:00Caroline Wozniacki v Camila Giorgi
03:00Daria Gavrilova v Karolina Pliskova
04:00Flipkens, K v Rodina, E
04:00Gasparyan, M v Sakkari, M
04:00Kirsten Flipkens v Evgeniya Rodina
04:00Margarita Gasparyan v Maria Sakkari
04:00Sabine Lisicki v Yulia Putintseva
05:00Kumkhum, L v Bertens, K
05:00Uchiyama, Y v Kavcic, B
05:30Anastasia Pavlyuchenkova v Caroline Garcia
06:00Gunneswaran, P v Rodionov, J
06:00Luksika Kumkhum v Kiki Bertens
06:00Ostapenko, J v Arruabarrena-Vecino, L
07:00Begemann, A/Struff, Jl v Peralta, J/Zeballos, H
07:00Inglot, D/Skugor, F v Paes, L/Reyes-Varela, Ma
07:00Lindstedt, R/Ram, R v Donskoy, E/Khachanov, K
07:00Matkowski, M/Monroe, N v Jebavy, R/Middelkoop, M
07:00Rus, A/Stojanovic, N v Jakupovic, D/Jurak, D
08:00Begu, Ic/Olaru, R v Cako, J/Geuer, N
08:00Berankis, R v Tsitsipas, S
08:00Gonzalez, S/Marrero, D v Nys, H/Paire, B
08:00Halys, Q v Paire, B
08:00Jelena Ostapenko v Lara Arruabarrena
08:00Krajinovic, F v Moutet, C
08:00Mahut, N/Roger-Vasselin, E v Bambridge, L/Salisbury, J
08:00Mannarino, av Fucsovics, M
08:00Marach, O/Melzer, J v Qureshi, A/Sitak, A
08:00Neuchrist, M v Ramanathan, R
08:00Simon, G v Vesely, J
08:30Stefkova, B/Voracova, R v Perez, E/Rodionova, Arina
09:00Brkic, T v Lee, D
09:00Denis Shapovalov v Adrian Menendez-Maceiras
09:00Hon, P/Sizikova, Y v Choi, J-H/Han, N-L
09:00Luca Vanni v Roberto Bautista Agut
09:00Martin Klizan v Fabio Fognini
09:00Mikhail Kukushkin v Denis Istomin
09:00Mirza Basic v Mikhail Youzhny
09:00Stan Wawrinka v Karen Khachanov
09:30Naomi Osaka v Dominika Cibulkova
10:00Basic, M v Youzhny, M
10:00Ivashka, I v Pella, G
10:00Kukushkin, M v Istomin, D
10:00Shapovalov, D v Menendez-Maceiras, A
10:00Vanni, L v Bautista Agut, R
11:00Adrian Mannarino v Marton Fucsovics
11:00Filip Krajinovic v Corentin Moutet
11:00Gilles Simon v Jiri Vesely
11:00Monfils, G v Santillan, A
11:00Quentin Halys v Benoit Paire
14:00Duckworth, J v Gomez, E
14:00Popyrin, av Diez, S
14:00Thompson, J v Song, E
14:00Torpegaard, M v Wolf, Jj
20TH SEP
06:00Barthel, M/Larsson, J v Kumkhum, L/Plipuech, P
10:00Klizan, M v Fognini, F
10:00Wawrinka, S v Khachanov, K
SPORTS A-Z
LEAGUES
Premier league
Champions league
Bundesliga
Serie A
Primera Division
Ligue 1
Eredivisie
Super lig
Europa League

GREET MINNEN V JULIA GRABHER MARKETS

GREET MINNEN V JULIA GRABHER MARKET

MATCH RESULT
GREET MINNEN V JULIA GRABHER
FREE BETSBET WITH BETFRED
18+|GAMBLE AWARE
BET NOW WITH LVBET
18+|GAMBLE AWARE
Greet Minnen-2.09
Julia Grabher-1.64

OUTRIGHT MARKETS

NEWS LETTER SUBSCRIPTION

SPORTS AND RACING PODCASTS